تعداد بازدید: 243

کار با داده ها در MySQL Engin

عملیات CRUD داده ها در جداول پایگاه داده توسط موتور mysql انجام می شوند . نگارش این دستورات همان syntax می باشد. با استفاده از دستورات INSERT , SELECT , UPDATE , DELETE می توان این عملیات ها را اجرا کرد.

عملیات CRUD روی داده ها

ایجاد یک رکورد یا Create : برای ایجاد یک رکورد در جدول از قالب های زیر استفاده می کنیم:

  • در خط اول تنها با استفاده از ساختار جدول ستون های رکورد را پر می کنیم.
  • در نوع خط دوم چند رکورد را با یک کوئری وارد می کنیم.
  • در نوع خط سوم با توجه به ساختاری که در کوئری وارد کرده ایم ستون ها را پر می کنیم.

خواندن رکوردها یا Read : جهت خواندن رکورد ها از کلمه کلیدی SELECT استفاده می کنیم . این دستور امکانات بسیار زیادی جهت شخصی سازی داده برگشتی دارد که در ادامه و نیز درس های بعدی به آن ها اشاره می کنیم.

WHERE : برای ایجاد شرط در خروجی . مثلا پست های یک پست تایپ با مقدار product رو بده :

LIKE : این دستور برای بررسی شبیه بودن به یک رشته استفاده می شود و به صورت ترکیبی با WHERE به کار گرفته می شود :

ORDER BY : مرتب سازی خروجی بر اساس یک ستون خاص . پس از آن کلمه کلیدی ASC , DESC را می آوریم که ASC یک مثلث رو به بالا یعنی صعودی ( از کوچکتر شروع و به بزرگتر ختم ) می باشد و DESC عکس آن . پیش فرض ORDER BY id ASC می باشد.

LIMIT : اگر بخواهیم تعداد خاصی از ردیف ها را برگردانیم ، به طور مثال 5 ردیف اول را بر گرداند. از این امکان به همراه امکان OFFSET برای ایجاد صفحه بندی استفاده می شود (معادل posts_per_pages)

OFFSET : آدرس اولیه دادن از خروجی های مربوطه مثلا از ردیف ۱۰ ام به بعد . حال اگر به صورت ترکیبی با LIMIT استفاده شود می شود از ردیف offset ام limit تا ردیف برگردان.

DISTINCT : نتایج تکراری را حذف می کند ( برای خروجی یک ستون استفاده می شود ).

نکته : می توان از عبارت های محاسباتی در دستورات SELECT استفاده کرد ( با استفاده از کلمه کلیدی AS می توانید یک نام معادل برای ستون در خروجی انتخاب کنید) به طور مثال :

GROUP BY : نتیجه خروجی را بر اساس یک ستون خاص گروه بندی می کند.در مثال زیر پست تایپ ها را به همراه تعداد پستی که از آن ها موجود است بر می گرداند. با استفاده از تابع GROUP_CONTACT می توان سلول های غیر یکتا را به صورت یک رشته قابل ترجمه به آرایه تبدیل کنیم.

بروزرسانی فیلد ها Update : بروزرسانی فیلد ها با استفاده از کلید های UPDATE , SET , WHERE .

حذف رکوردها Delete : حذف رکورد با استفاده از کلید های DELETE , WHERE :

 

اشتراک گذاری :

مدیر وب سایت گنوتک . برنامه نویسی رو با زبان C در هفده سالگی شروع کردم . در حال حاضر به برنامه نویسی php برپایه معماری MVC , HMVC و همچنین سیستم مدیریت محتوای WordPress و فریم ورک محبوب لاراول علاقه مند هستم و دوست دارم اطلاعاتم رو با شما به اشتراک بگذارم.

۰ دیدگاه برای کار با داده ها در MySQL Engin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *