تعداد بازدید: 417

Http Headers (قسمت سوم)

Http Request و Http Response درخواست و پاسخ بر اساس پروتکل Http می باشند و می توان از این ها برای ارتباط میان نرم افزار های مختلف در زبان های مختلف نظیر PHP , JAVA استفاده کرد.

استفاده از Header در نرم افزار های PHP

وقتی شما دارید روی سرور کد نویسی می کنید عملا نرم افزاری درست می کنید که به درخواست های کلاینت پاسخ بده و شما سرور هستید و می تونید Response Header ست کنید. برای این کار می توانید از تابع header استفاده کنید.

پارامتر های این تابع :

  • header : یک مقدار Key:value از http header های موجود با همان raw HTTP header
  • replace : این مقدار true , false می گیرد . یعنی در ادامه کد اگر هدری با این نام وجود داشت replace کنم یا آن را هم اضافه کنم . مثلا زمانی که دارید cookie ست می کنید در ادامه هم بتوانید این کار را بکنید.

نکته مهم : این تابع هم مثل تابع set_cookie , session_start باید قبل از این که حتی یک spce در خروجی چاپ شده باشد استفاده شود. در غیر این صورت با خطای زیر مواجه خواهید شد:

به عنوان مثال وقتی یک کاربر یک لینک را باز کرد یک عکس را بخوانیم و برای او نمایش دهیم:

 

مطالب مشابه

xml in php , dom document

کار با XML در PHP

XML مخفف (eXtensible Markup Language - زبان نشانه گذاری توسعه پذیر) طراحی شده برای ذخیره و انتقال اطلاعات می باشد. XML...

امنیت و رمزنگاری در پی اچ پی

امنیت و رمزنگاری در php

امنیت و رمز نگاری دو مبحث مهم در برنامه ها به شمار میره. به طور کلی ما باید برای حفاظت باید برنامه هامون در برابر حملات...

اشتراک گذاری :

مدیر وب سایت گنوتک . برنامه نویسی رو با زبان C در هفده سالگی شروع کردم . در حال حاضر به برنامه نویسی php برپایه معماری MVC , HMVC و همچنین سیستم مدیریت محتوای WordPress و فریم ورک محبوب لاراول علاقه مند هستم و دوست دارم اطلاعاتم رو با شما به اشتراک بگذارم.

۰ دیدگاه برای Http Headers (قسمت سوم)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *